Uut kodulehel  
EST ENG RUS
Uudiskiri
Tere tulemast Kuldnoole uuele kodulehele Tagasi

Lisa kommentaar

    Kuldnoole kodulehe tegijad otsustaid kõigile vibulaskjatele teha väikese uue aasta kingituse. Siin ta on - uus kodukas. Kahjuks ei saa siinkohal öelda: "Kaua tehtud kaunikene." Sest vaatamata pikale ettevalmistusele on lehekülg veel üsna poolik. Kuid eks nede kodukatega ole nagu Ülemiste Vanakese legendi järgi, kus Tallinna linn kunagi valmis ei saa. Suhtugem siis asjasse nõnda, et kodulehekülg on eelkõige protsess ja mitte midagi lõppliku. Vana kodukas ei ole ka kuskile kadunud, vaid iga soovija võib seda veel üsna pika perioodi jooksul lugeda kui klikkab vaskul asuvale viitele.

    Uut lehekülge ajendas tegema asjaolu, et meie maastikuvibu laskmise elu on aja jooksul muutunud nii mitmetahuliseks, et raske oli einevatel sihtrühmadel orienteeruda neid huvitavates teemades. Aktiivsed harrastajad, vibulaskmise vastu alles huvi tundma hakkavad algajad, kliendiüritusi korraldada soovivad firmad või nädalavahetusel põnevat meelelahutust otsijad vajasid kõik veidi erinevat informatsiooni. Vanal kodukal oli aga vastavasisulist infot eri aegadel üha lisatud ja kuhjatud, mis muutis selle struktuuri üsna kaootiliseks ja segaseks. Nüüd on lehekülg jagatud suuremateks teemaväravateks, mis ehk hõlbustab vajaliku info kiiret leidmist. Ka menüüde struktuur on ülevaatlikum.

    Usume, et oleme suutnud uue lehekülje muuta ka enam interaktiivsemaks. Laienenud on tagasisede võimalused, mille kommiks on kindlasti meie iganädalane gallup, mis võimaldab kõigil soovijatel jälgida lehekülje külastajate kollektiivse arvamuse kujunemist. Oleme ikka püüdnud Kuldnoole lehte toimetada kui kõigi vibuhuviliste portaali ja mitte vaid kui Kajamaa Küttide klubilehete. Klubi tarbeks oleme jätnud peamenüüs vaid ühe viite, kus klubi tgemistega saavad tutvuda nii kõik soovijad kui ka oleme loonud võimaluse klubiliikmetel koduka vahendusel oma siseasju ajada ilma laiema avalikkuse osavõtuta. Samas on esmakordselt lahutataud Eesti Maastikuvibu Liidu lehekülg Kldnoole omast. Seni meie alliidul puudus oma iseseisev koduleht, kuid nüüd on ka see lahenduse leidnid. Peamenüüst leiab viite kõne all olevale leheküljele, esialgu oleks küll täpsem öelda lehekülje põhjale. EMVL lehe toimetamine ja sellele sisu andmine seisab meil ühiselt alles ees.

    Loodame mõistvale suhtumisele veel kujunemisjärgus poolikute teemade osas. Ja kutsum kõiki üles uut kodukat üheskoos kujundama ja arendama. Olgu see siis konstruktiivse kriitika abil või meile saadetud artiklite, tõlgete, piltide või kommentaride kaudu. Ootame ka otseseid kaastöö pakkumisi. Vajame abi eri lehekülje osade toimetamisel, tõlkimisel, statistika ja tulemustabelite korrashoiul ja kindlasti paljus muuski.

Üksi on hea magada, kahekesi hea süüa kuid tööd on hea teha hulgakesi. (Eesti vanasõna)

Kuldnoole toimetus.