Uut kodulehel  
EST ENG RUS
Uudiskiri
Veretu vibujaht

Veretu vibujaht:

Sisaldab lühikese kokkuvõtte vibulaskmise olemusest, ajaloost, täisvarustuse rendi, algkoolituse harjutusväljakul ja metsaraja läbimise koos instruktoriga kestvus kuni 4h.

Ürituse kirjeldus -
Kui olete saabunud Kajamaale, siis tutvustame Teile lühidalt inglise traditsioonilise vibu longbow ajalugu ja tänapäeva ning jagame osalejatele välja varustuse.
Järgneb väljaõpe harjutusväljakul. Kogu eelkirjeldatud protsess võtab aega vaid 30 – 40 minutit.

Traditsiooniline vibulaskmine on võrdlemisi lihtne ja loogiline tegevus, mille algteadmiste omandamine on kõigile jõukohane, sõltumata soost, vanusest või sportlikust vormist.
Kui algteadmised on omandatud (vibulaskmine selge) siis jagunetakse väiksemateks 4-7 liikmelisteks rühmadeks ning minnakse metsa veretule vibujahile. Rühmaga tuleb kaasa instruktor.
Kajamaal on statsionaarne metsarada 36 laskepaigaga.
Metsas peate omavahel väikese võistluse 14 sihtmärgiga rajal, lastes vibudega metsloomakujulisi märklehti.
Raja läbimine kestab orienteeruvalt  1,5-2 tundi, sõltuvalt rühma suurusest ja laskjate osavusest. Vastavalt soovile on võimalik ka läbida lühem rada.

Meie kõik instruktorid on ise väga kogenenud pikkvibulaskjad, kes suudavad Teid juhendada nii, et jahisaagita ei jää keegi. Paljud meist on läbinud ka vibulaskmise treeneri algkoolitused ning omavad EOK poolt tunnustatud vibulaskmise treeneri kutsetunnistust.

Peale võistluseid kogunetakse suure jahitelgi alla või sauna (sõltuvalt tellimusest), kus võib kinnitada keha ning toimub kokkuvõtete tegemine ja autasustamine.
Kõik osavõtjad saavad mälestuseks „Vibuküti Tunnustähe“.


hind:
täiskasvanu 30 EUR
laps, õpilane, pensionär: 25 EUR

Hinnad sisaldavad käibemaksu 20%

soodustused alates 30 inimesest.